KAN 2010 - Archiwum

Poznaj członków Jury!

2010-04-20 13:47:18

Czteroosobowe jury przyzna Najlepszemu Polskiemu Filmowi KANewki -  brązowe, srebrne i złote. Jak podkreślają twórcy festiwalu, jury to przedstawiciele różnych pokoleń, dlatego też dyskusja o tym, komu przyznać statuetkę, będzie zażarta.

Jerzy Kapuściński - producent filmowy. często można go spotkać na różnych festiwalach, gdzie wyszukuje młodych twórców - w ten sposób zauważył Borysa Lankosza, z którym wyprodukował film "Rewers". Pomysłodawca programu "Kocham Kino". Redaktor i producent kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, krótkometrażowych o fabularnych: "Darmozjad polski" Łukasza Wylężałka,"Patrzę na Ciebie Marysiu" Łukasza Barczyka oraz "Jutro będzie niebo" Jarosława Marszewskiego. Od 1991 roku związany z TVP, przez 13 lat kierował Redakcją Artystyczną Programu 2 Telewizji Polskiej. Współtworzył również cykle "Pokolenie 2000" i "Własnym głosem", promujące w TVP debiuty i kino niezależne. Dyrektor programowy TVP Kultura i pomysłodawca nowej formuły festiwalu "Młodzi i film" w Koszalinie. Od września 2008 roku dyrektor Studia Filmowego "KADR".

Magdalena Kumorek - aktorka związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zagrała w licznych przedstawieniach teatralnych, m.in. "Galeria", "Idiota" w reż. Wojciecha Kościelniaka, "Ulica Szarlatanów" i "Para nienasycona" w reż. Jerzego Satanowskiego. Jedną z najbvardziej rozpoznawalnych rol odegrała w znakomitym musicalu "Scat - czyli od pucybuta do milionera" (muzyka Leszek Możdżer) grając Dziennikarkę. Najpopularniejsze role filmowe: Dominika w "Poranku kojota" w reż. Olafa Lubaszenki, Karin w "W kogo ja się wdałam" w reż. Ryszarda Bugajskiego, Matka Małego w "Hienie" w reż. Grzegorza Lewandowskiego. Aktorka bierze również udział w licznych warsztatach teatralnych i koncertach, m.in. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zaprezentowała recital "W drodze za widnokres" - piosenki Krzysztofa Komedy.

Filip Marczewski - ukończył studia humanistyczne (MISH) na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserię na PWSFTviT w Łodzi. Przez kilka lat pracował w TVP i TVN. Asystent reżysera przy filmach: "Wojaczek" reż. Lech Majewski, "Weiser" reż. Wojciech Marczewski i "Moje miejsce" reż. Leszek Dawid. Twórca filmów: "Cyrano", "Bieda-ziemia", "Melodramat", "Jak w niebie". Zdobywca licznych nagród na festiwalach polskich i międzynarodowych, m.in. IDFA Amsterdam, Tampere Film Festival, DOcAviev Izrael, Offscary, Sopot Film Festival.

Cezary Harasimowicz - jeden z najlepszych polskich scenarzystów, pisarz, aktor filmowy i teatralny. Sudiował historię sztuki w londyńskim Cortauld Institute of Art i polonistykę na KUL. W sezonie 1980-1984, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Film "300 mil do nieba" na podstawie scenariusza Cezarego Harasimowicza został uhonorowany w 1989 roku Nagrodą Europejskiej Akademii Filmowej. W 1994 za scenariusz do filmu "Bandyta" zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Hartley-Merrill w Stanach Zjednoczonych. Dzięki tej nagrodzie Harasimowicz wziął udział w warsztatach Roberta Redforda w Sundance Institute, gdzie jego skrypt uznano za najlepszy i podkreślano wybitne walory humanistyczne tekstu. Scenarzysta wielu znanych filmów, m.in. "300 mil do nieba", "Bandyta", "Seszele", "Kochankowie z Marony", III części "Ekstradycji". Członek Gildii Scenarzystów Polskich.

Oprac: MKO

Słowa kluczowe: Jerzy Kapuściński magdalena kumorek filip marczewski Cezary Harasimowicz
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"Spływ" to ostatni moment KANowej refleksji
"Spływ" to ostatni moment KANowej refleksji

Spływ to głęboki dokument, silnie nacechowany emocjonalnie.

Prawda zapisana w niewysłanych listach
Prawda zapisana w niewysłanych listach

„Golgota wrocławska” to psychologiczny majstersztyk, w którym reżyser na wylot prześwietla dusze swoich bohaterów.

Zlote "Brzydkie słowa"
Zlote "Brzydkie słowa"

Film Maziarzewskiego to tragiczno-komiczna opowieść o Piotrze - realizatorze dźwięku cierpiącym na rzadką chorobę - Zespół Tourette'a.

Ostatnio dodane
"Spływ" to ostatni moment KANowej refleksji
"Spływ" to ostatni moment KANowej refleksji

Spływ to głęboki dokument, silnie nacechowany emocjonalnie.

Prawda zapisana w niewysłanych listach
Prawda zapisana w niewysłanych listach

„Golgota wrocławska” to psychologiczny majstersztyk, w którym reżyser na wylot prześwietla dusze swoich bohaterów.

Popularne